Članek

Napovednik dogodkov

Najava skladb za 3. tekmovanje mladinskih godb
Objavljeno Aug 01, 2012

Tekmovanja se lahko udeležijo vse slovenske mladinske godbe, ki izpolnjujejo pogoje posamezne tekmovalne skupine.

 

Kategorija A: Povprečna starost nastopajočih članov na tekmovalni dan ne sme presegati 14 let.

Kategorija B: Povprečna starost nastopajočih članov na tekmovalni dan ne sme presegati 16 let.

Kategorija C: Povprečna starost nastopajočih članov na tekmovalni dan ne sme presegati 18 let.

 

Vsak tekmujoči orkester ima lahko v zasedbi tudi 3 starejše godbenike, ki se ne štejejo v povprečje.

 

Tekmovalna godba v kategoriji A izvede:

UVODNO SKLADBO, ki je namenjena uigravanju in privajanju na akustiko dvorane (ne daljša kot 5 minut)

OBVEZNO SKLADBO TEKMOVANJA (iz seznama obveznih skladb se izbere ena skladba)

Donald Furlano: JOY OF LIFE
Alan Lee Silva: THE CLIFFS OF MENNDOCINO

Ben Haemhouts: SONG FOR NICO
Victor Lopez: FIELDS OF KENT
Philip Sparke: SONGS OF THE EAST COAST FISHERMEN
Philip Sparke: A HUNTINGDON CELEBRATION
Marco Somadosi: AQUA
Todd Stalter: CLOUDS THAT SAIL IN HEAVEN
Fritz Neubock: DREI MINIATUREN FUR BLASORCHESTER
Fritz Neubock: SIMPLE MELODY
Sheldon Robert A JOYFUL YOURNEY
Frank Ticheli: ABRACADABRA

Serge Lancen: HIMNE A LA MUSIQUE

arr. Mojmir Sepe: PEGASTO DEKLE

arr. Mojmir Sepe: PRESENEČENJA NA VRHU NEBOTIČNIKA

Flavio Bar: SUITE DEGLI OROLOGI

James Swearingen: FANFARE AND TRIUMPH
Sheldon Robert: A joyful yourney


SKLADBO PO LASTNI IZBIRI, primerna težavnostni stopnji obvezne skladbe, V TRAJANJU DO 5 MINUT.


Tekmovalna godba v kategoriji B izvede:

UVODNO SKLADBO, ki je namenjena uigravanju in privajanju na akustiko dvorane (ne daljša kot 5 minut)

OBVEZNO SKLADBO TEKMOVANJA (iz seznama obveznih skladb se izbere ena skladba)

David Shaffer: SOARING
Catherine Mc Michael: CAPE BRETON POSTCARDS
Erik Morales:  FOREST BROK OVERTURE
Lorenzo Posceddu: SUITE ANTIQUE
Lorenzo Posceddu: CONTEST MUSIC
Jan de Haan: DISCOVERY FANTASY
John Fannin: SEMPER MELIOR
Morten J Wallin: NEW HORIZONS
Schoonenback: VIVAT MOZART
James Swearingen: IN ALL ITS GLORY
Andew Boysen: I AM
Ron Nelson: MORNING ALLELUIAS

Robert W. Smith: BENJAMIN FRANKLIN AND THE ART OF MUSIC

Tomas Doss: A LITTLE SUITE OF HORROR

Robert W. Smith: ENCANTO

Thomas Doss: FANTASTIC WINDS

Jaka Pucihar: RADI IGRAMO

 

SKLADBO PO LASTNI IZBIRI, primerna težavnostni stopnji obvezne skladbe, V TRAJANJU DO 8 MINUT.

 

Tekmovalna godba v kategoriji C izvede:

UVODNO SKLADBO, ki je namenjena uigravanju in privajanju na akustiko dvorane (ne daljša kot 5 minut)

OBVEZNO SKLADBO TEKMOVANJA (iz seznama obveznih skladb se izbere ena skladba)

Brian Balmages: FUSION
Philip Sparke: FANFARE, ROMANCE AND FINALE
James Curnow: THE EAGLES FLIGHT
Jan de Haan: HISPANIOLA
Kevin Houben: PROCESSION TO CAVALRY
James Barnes: Alvamar Overture

Philip Sparke: ROORING FORTIES
Ferrer Ferran: LA TORRE DE HERCULES
Bert Appermont: JERICHO
Bart Picqueur: DE BELLO GALLICO
Vincent Robert: GALACTIC SUITE

David Shafer: OCTANE

Nejc Bečan: POTOVANJE V SREDIŠČE ZEMLJE

Philip Sparke: HANOVER FESTIVAL

 

SKLADBO PO LASTNI IZBIRI, primerna težavnostni stopnji obvezne skladbe, V TRAJANJU DO 10 MINUT.

 

Iz tekmovalnih pravil ...

Partituro in parte obveznih skladb slovenskih avtorjev lahko godbe naročijo pri založbi Hartman po posebej dogovorjeni ugodni ceni pod pogojem, da navedejo, da jih kupujejo za tekmovanje.

OPOZORILO: Godbe lahko igrajo tekmovalne skladbe samo iz originalnih notnih materialov.

 

Nastope godb bo ocenjevala tričlanska mednarodna strokovna žirija. Elementi ocenjevanja so: intonacija, zvok, ritem in doslednost v tempu, tehnika igre, dinamika in fraziranje, umetniški vtis za koncertni nastop.


Na podlagi skupne številčne ocene žirije lahko za tekmovalni nastop prejme zlato plaketo s posebno pohvalo, zlato, srebrno oz. bronasto plaketo ali priznanje za sodelovanje na tekmovanju po naslednjih merilih:

Zlata plaketa s posebno pohvalo……………………………………nad 90%

Zlata plaketa………………………………………………………………….od 85 do 90%

Srebrna plaketa……………………………………………………………..od 80 do 85%

Bronasta plaketa……………………………………………………………od 75 do 80%

Priznanje za sodelovanje………………………………………………..do 75%

 

Rezultati se objavijo, plakete in priznanja pa podeli na koncu tekmovalnih prireditev.

 

Vsaka godba prejme najkasneje v treh tednih po končanem tekmovanju pisno oceno vseh članov strokovne žirije.

 

Žirija bo podelila tudi posebni nagradi:

-         za najboljšo izvedbo obvezne skladbe.

-         za najboljšo izvedbo slovenske skladbe.

 

Žirija tekmujočim orkestrom lahko podeli še dodatne nagrade.